Choď na obsah Choď na menu
 


Valles Marineris

28. 10. 2011

Ani tri týždne strávené v starom raketopláne nedokázali potlačiť moje vzrušenie. Ako chlapec som sledoval každú správu o prvej kolónii založenej na inej planéte.

Ten výhľad ma naplnil úžasom. Slnečné lúče zvýrazňovali červený nádych povrchu. Čoskoro sme opustili osvetlenú časť Marsu a ponorili sa do tmy, ktorú po niekoľkých minútach vystriedalo približujúce sa svetlo.

Keď sme vstúpili do atmosféry, objavil sa pred nami cieľ našej cesty. Viac ako štyritisíc kilometrov dlhý kolos. Domov pre dvesto miliónov ľudí, Valles Marineris. Kolonizácia sa začala pred tromi storočiami, keď ľudia konečne našli na Marse dostatočný zdroj vody. Údolie Valles Marineris druhýkrát privítalo život.

Let nad kolóniou bol dlhý a nudný. Okrem prenikavých svetiel sme nevideli takmer nič. Všetko podstatné sa dialo dole pod nami.

Pristáli sme priamo v centre zvanom Melas. Naskytol sa mi pohľad, na ktorý nikdy v živote nezabudnem. Všade kam som dovidel sa rozprestierali obrovské mrakodrapy, ktoré siahali takmer až po vrchol údolia. Okolo nás pobehovali desiatky ľudí, ktorí cestovali do rôznych kútov kolónie. Pripadal som si ako v inom svete. Môj obdiv prerušil hlas muža, ktorý sa mi postavil do cesty...

 

Istrocon 2

Zbierka poviedok sci-fi, fantasy a hororu

 

Obrázok

 

Miroslav Sendlai - Valler Marineris (Poviedka Istroconu 2010)
3. miesto, kategória sci-fi

 WEB

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.