Choď na obsah Choď na menu
 


Letná škola fantastiky – fantastický internet

26. 8. 2011

     Leto sa pomaly blíži ku koncu, rovnako ako aj naša Letná škola fantastiky. Dnes sa pozrieme, ako to vyzerá s fantastikou na internete a kde všade sa s ňou môžete stretnúť.

 

 

Obrázok Fantázia

     Portál slovenského fandomu, na ktorom sa vždy dozviete aktuálne dianie v slovenskej fantastike. Zastrešuje poviedkové súťaže ako Ohnivé pero, či Fantastické duely. Nechýbajú ani knižné a filmové recenzie, komentáre k aktuálnemu dianiu vo svete (fantastiky), či krátke perličky zo zákulisia. Ak sa potrebujete niečo dozvedieť, tak Fantázia je to pravé miesto.

 

 

Obrázok Fantasy Planet

     Planéta plná fantastiky. Popri množstve knižných a filmových recenzií tu nájdete aj novinky o literárnych súťažiach, krátky mini-reporty alebo pozvánky na české a slovenské cony. Taktiež nechýbajú rozhovory so spisovateľmi, povidky a ukážky z kníh.

 

 

Obrázok Fantasy svet

     Fantasy svet je portál mapujúci dianie na vo svete fantastiky. Okrem klasických tém a rubrík tu nájdete aj sekciu Fan-fiction, v ktorej si môžete prečítať fan-fiction poviedky z rôznych obľúbených fantasy sérií, ako napríklad HP, Pán prsteňov, Odkaz dračích jazdcov, či Twilight.

 

Obrázok Fanzine

     Fantastická sekcia portálu Topzine, ktorá sa len prednedávnom stala samostatnou v rámci stránky Topzine. Táto zmena priniesla nielen nový dizajn, ale aj rozdelenie článkov do sekcií, podľa ich zamerania. A čo všetko tu nájdete? Knižné a filmové recenzie, novinky zo sveta fantastiky, ale aj zaujímavosti z Larpov, či technologické okienko a nechýba ani prehľad doskových a kartových hier.

 

 

Obrázok Rádio Fantastika

     Rádio Fantastika, ako napovedá názov je stránka venovaná prvému slovenskému podcastu o fantastike, ktorý vznikol iba nedávno, ale pravidelne prináša fanúšikom podcasty z conov a iných akcií, ktorí si tak môžu vypočuť, čo sa deje vo svete fantastiky.

 

 

Obrázok Arda

     Arda je portál občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, ktoré sa venuje predovšetkým tvorbe majstra Tolkiena vo všetkých jeho podobách. Okrem toho je ST organizátorom SlavConu, festivalu plného histórie, mytológie, scifi, fantasy a hier.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.